Skip to content
Przejdź na blog
Menu

Porozumienie wychowawcze, plan wychowawczy … różnie można to określić.

A chodzi o to, aby rozwodzący się małżonkowie uzgodnili między sobą najważniejsze kwestie związane z wychowywaniem wspólnych dzieci.

Pisałam już, iż po rozwodzie władza rodzicielska może być pozostawiona obu stronom postępowania – to znaczy byłej żonie i byłemu mężowi – to znaczy zarówno matce, jak i ojcu dziecka.

Aby jednak tak się stało, strony te – czyli byli małżonkowie muszą  porozumieć się, jeśli chodzi o wszystkie kwestie związane ze sprawowaniem władzy rodzicielskiej oraz o sposób, w jaki dziecko będzie kontaktować się z rodzicem, z którym nie będzie na stałe mieszkać.

Jeśli sąd uzna, iż takie porozumienie jest zgodne z dobrem dziecka, powinien przychylić się do takiego porozumienia.

Często spotykam się z pytaniem, czy takie porozumienie powinno być konkretne czy lepiej będzie, jeśli będzie ono jednak ogólne?

I tu – jak zazwyczaj – nie ma jednej dobrej odpowiedzi.

Dużo zależy od konkretnej sytuacji, w tym także od wieku dziecka.

Z mojego doświadczenia wynika, iż w sytuacji gdy dziecko jest młodsze lepiej sprawdzają się bardziej konkretne ustalenia.

Pamiętaj – po rozwodzie przestaniesz być małżonkiem, ale nie przestaniesz być rodzicem. 

Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby kwestie dotyczące dziecka ustalić wspólnie– właśnie dla jego dobra, a nie czekać na to, jak rozstrzygnie te kwestie sąd.

Podobał Ci się tekst? Będę wdzięczna, jak się nim podzielisz.

o mnie

Porozumienie wychowawcze

Nazywam się Katarzyna Skowrońska. Jestem adwokatem. W swojej praktyce zajmuję się prawem cywilnym i rodzinnym. Pomagam rozwiązywać problemy i doradzam, jak problemów unikać. Wiem, że każda sprawa jest inna – i każdą sprawę traktuję indywidualnie. Oprócz pozwów i apelacji piszę też artykuły, które publikuję na tym blogu. Mam nadzieję, że wyjaśnią wiele Twoich wątpliwości.

skonsultuj swoją sprawę

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Skowrońska

ul. Skwierzyńska 21, Wrocław.

zacznij tu

pobierz e-booka

szukaj

archiwum

Archiwa

Porozumienie wychowawcze

Katarzyna Skowrońska

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się