Skip to content
Przejdź na blog
Menu

Mediacja

mediacja

Sprawy rodzinne – w tym też sprawy o podział wspólnego majątku – należą do trudnych, nie tylko z uwagi na stopień złożoności przepisów.

W sprawach z zakresu prawa rodzinnego bardzo często najtrudniejsza jest konieczność prowadzenia sprawy sądowej przeciwko bliskiej osobie oraz poczucie, że o bardzo ważnych dla Ciebie kwestiach decydować będzie obca osoba.

Sprawy sądowe trwają też najczęściej dość długo – choćby z uwagi na konieczność przeprowadzenia postępowania dowodowego.

Sprawa w sądzie to także duże koszty – opłata od pozwu czy wniosku, opinie biegłych, opłaty od wnoszonych środków zaskarżenia.

Czy wiesz, że wyrok sądu to nie jest jedyny możliwy sposób zakończenia sprawy sądowej?

A może w ogóle sprawa w sądzie nie będzie konieczna?

W wielu sprawach cywilnych, w tym też z zakresu prawa rodzinnego, można zawrzeć ugodę.

Taka ugoda może też być zawarta przed mediatorem sądowym. Mediator jest bezstronny, a sama mediacja poufna.

Postępowanie sądowe jest ściśle regulowane przepisami kodeksu postępowania cywilnego. W przypadku mediacji jest inaczej – mediacja pozostawia sporo miejsca na rozmowę i wspólne szukanie rozwiązań. Brałeś pod uwagę takie rozwiązanie?

Możesz mi wierzyć: ugoda to naprawdę dobry pomysł – szczególnie w takich sprawach jak np. o ustalenie kontaktów z dzieckiem czy też podział wspólnego majątku po rozwodzie.

Wiesz, jakie skutki ma ugoda zawarta przed mediatorem?

mediacja

Chcesz

dowiedzieć

się więcej?

Napisz/Zadzwoń do mnie i dowiedz się jak jeszcze mogę Ci pomóc.

Zapraszam do kontaktu!