Chcesz wnieść sprawę do sądu?

Dojrzałeś do decyzji, aby wnieść pozew do sądu? Wiem, to trudna decyzja, może jedna z trudniejszych, jaką będziesz musiał podjąć. Wiem też, iż czasem po prostu nie ma innego wyjścia.

(tak, też uważam iż w sprawach rodzinnych, w szczególności dotyczących waszych wspólnych dzieci dobrze sprawdzają się ugody, jednak niestety wiem z doświadczenia, iż pomimo najlepszych chęci z jednej strony nie zawsze będzie to możliwe)

Więc jest tak : próbowałeś się porozumieć, jednak coś nie wyszło. Jeśli już decyzja o sprawie sądowej została podjęta, to może warto jej wykonanie powierzyć komuś, kto ma doświadczenie?

Wierz mi – dobrze napisany pozew czy wniosek (wniesiony do właściwego sądu i nie zawierający braków formalnych) ma naprawdę duże znaczenie i wpływ na szybkość rozpatrzenia sprawy.

Sprawy, jakie prowadzę przed sądami:

 • o rozwód
 • o separację
 • o alimenty
 • o ustalenie kontaktów z dzieckiem
 • o podział wspólnego majątku
 • o ustanowienie rozdzielności majątkowej

Chcesz skonsultować swoją sprawę? Napisz do mnie.

Zostałeś pozwany?

Nie spodziewałeś się tego, ale pewnego dnia znalazłeś w skrzynce pocztowej awizo. Odebrałeś przesyłkę na poczcie i…

Sprawy, jakie prowadzę przed sądami:

 • o rozwód
 • o separację
 • o alimenty
 • o ustalenie kontaktów z dzieckiem
 • o podział wspólnego majątku
 • o ustanowienie rozdzielności majątkowej

Chcesz skonsultować swoją sprawę? Napisz do mnie.

Potrzebujesz porady prawnej?

Nie masz co prawda żadnej sprawy przed sądem, ale chcesz wiedzieć jaka jest Twoja sytuacja? Może obawiasz się, iż ktoś może Cię pozwać? A może chciałbyś sprawy związane z waszym dzieckiem czy podziałem wspólnego majątku załatwić poza sądem – np. w drodze umowy czy ugody?

Albo może prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz wiedzieć, czy ustrój majątkowy w Twoim małżeństwie jest właśnie tym, który zabezpiecza interes twojej rodziny, ewentualnie planujesz zawarcie związku małżeńskiego i chcesz wiedzieć, co daje ustanowienie rozdzielności majątkowej?

A może… chcesz rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej wspólnie ze swoim mężem czy żoną? Albo już taką działalność prowadzisz?

Czy na pewno wiesz, jakie instrumenty prawne masz do dyspozycji i jakie konsekwencje się z tym wiążą?

W każdej ze wspomnianych powyżej  sytuacji warto porozmawiać z adwokatem.

Chcesz skonsultować swoją sprawę? Napisz do mnie.

Jest bardzo prawdopodobne, iż wiem jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Konsultacje online

Mieszkam we Wrocławiu i tu też prowadzę swoją kancelarię. Ale to że mieszkam we Wrocławiu, nie oznacza jeszcze, iż moja aktywność zawodowa ogranicza się tylko do tego miasta.

Dzięki Internetowi i możliwościom, jakie on daje, mogę pomagać klientom także mieszkającym w innych miastach, a nawet poza granicami Polski. Często piszą do mnie osoby mieszkające w znacznej odległości od Wrocławia, a dzięki obecności w sieci mogę szybko pomóc w rozwiązaniu ich problemów.

Masz pytanie? Chcesz opisać swoją sprawę? 

Na pewno zapoznam się z Twoją wiadomością i zobaczymy co możemy dalej zrobić. W takiej sytuacji napisz wiadomość na mój adres mailowy: katarzyna.skowronska@adwokatura.pl. Jeśli wolisz, możesz też skorzystać z formularza na podstronie kontakt.

Porady w indywidualnych sprawach wiążą się z odpłatnością. Dokładne informacje w przedmiocie wyceny otrzymasz w zwrotnej wiadomości. Decyzja czy skorzystać z usług kancelarii należy tylko do Ciebie.

Pamiętaj, iż wszelkie przekazane informacje pozostają tylko do mojej wiadomości.