Skip to content
Przejdź na blog
Menu

Władza rodzicielska dla ojca?

Jak już była o tym mowa, w wyroku rozwodowym sąd orzeka o władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi stron. (o tym, czym jest sama „władza rodzicielska” jeszcze napiszę)

Cóż, nie da się ukryć, iż w praktyce władza ta najczęściej powierzana jest matce… Czy jednak znaczy to, iż ojcowie są zupełnie bez szans?

Otóż nie są. Każda sytuacja jest inna. Sąd, orzekając o władzy rodzicielskiej,  przede wszystkim kieruje się dobrem dziecka. Inaczej też pewnie wygląda sytuacja, gdy „małoletnie dziecko stron” ma dwa lata, a inaczej, gdy ma lat 15.

Znaczenie ma też opinia sporządzana w RODK (Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno Konsultacyjny)

Pytanie jednak brzmi, jak często ojcowie o powierzenie tej władzy rodzicielskiej walczą w postępowaniu sądowym? Czy nie jest tak, iż częściej to sami ojcowie wnoszą o powierzenie władzy rodzicielskiej matce, przy jednoczesnym ustanowieniu dla nich tylko określonych kontaktów z dzieckiem?

Temat władzy rodzicielskiej i toczących się niestety często sporów w postępowaniach sądowych budzi duże emocje, więc jeszcze wielokrotnie o tym napiszę.

Podobał Ci się tekst? Będę wdzięczna, jak się nim podzielisz.

o mnie

Władza rodzicielska dla ojca?

Nazywam się Katarzyna Skowrońska. Jestem adwokatem. W swojej praktyce zajmuję się prawem cywilnym i rodzinnym. Pomagam rozwiązywać problemy i doradzam, jak problemów unikać. Wiem, że każda sprawa jest inna – i każdą sprawę traktuję indywidualnie. Oprócz pozwów i apelacji piszę też artykuły, które publikuję na tym blogu. Mam nadzieję, że wyjaśnią wiele Twoich wątpliwości.

skonsultuj swoją sprawę

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Skowrońska

ul. Skwierzyńska 21, Wrocław.

zacznij tu

pobierz e-booka

szukaj

archiwum

Archiwa

Władza rodzicielska dla ojca?

Katarzyna Skowrońska

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się