Skip to content
Przejdź na blog
Menu

Pytania i odpowiedzi… Chyba na każdym blogu to popularne cykle. Na moim prawniczym blogu nie może być inaczej. Pierwsza część cieszyła się sporym zainteresowaniem, tak więc

dziś część druga – i chyba nie ostatnia.

a jeśli masz propozycje pytań: daj znać w komentarzach.

 

Czy wina w sprawie o rozwód ma wpływ na sprawę o podział majątku?

Nie – nie ma żadnego automatycznego przełożenia. Sprawa o podział majątku to zupełnie inne postępowanie przed innym sądem.

 

Ile mam czasu na wniesienie apelacji?

Dwa tygodnie – od dnia gdy otrzymasz odpis wyroku z uzasadnieniem. Tylko nie zapomnij po ogłoszeniu wyroku przez sąd złożyć na piśmie wniosku o doręczenie tego odpisu. Możesz złożyć wniosek na biurze podawczym sądu, lub też wysłać listem poleconym, zachowując dowód nadania przesyłki.

 

Czy można zmienić rozstrzygnięcie o winie w innym postępowaniu?

Od wyroku sądu I instancji możesz wnieść apelację. Ale wytoczyć nowego, całkiem osobnego postępowania o zmianę w zakresie winy to już nie.

 

Jakie koszty wiążą się ze sprawą o rozwód?

Opłata sądowa (obecnie 600,- zł.) Jeśli decydujesz się zlecić sprawę adwokatowi – ustalone honorarium. Oprócz tego mogą dojść koszty opinii np. biegłego psychologa – w sytuacji gdy nie możecie dojść do porozumienia w kwestiach dotyczących waszych wspólnych małoletnich dzieci.

Wysokość opłaty może się wkrótce zmienić – sprawdź to przed wniesieniem pozwu.

 

Czy sąd może podzielić majątek w sprawie o rozwód?

To możliwe, choć zdarza się dość rzadko. Aby tak się stało musicie być zgodni we wszystkich kwestiach.  pamiętaj w takiej sytuacji o dodatkowej opłacie od wniosku o podział majątku.

 

Masz pytanie do kolejnej części? Zadaj to pytanie w komentarzach.

 

Podobał Ci się tekst? Będę wdzięczna, jak się nim podzielisz.

o mnie

Pytania i odpowiedzi cz. 2

Nazywam się Katarzyna Skowrońska. Jestem adwokatem. W swojej praktyce zajmuję się prawem cywilnym i rodzinnym. Pomagam rozwiązywać problemy i doradzam, jak problemów unikać. Wiem, że każda sprawa jest inna – i każdą sprawę traktuję indywidualnie. Oprócz pozwów i apelacji piszę też artykuły, które publikuję na tym blogu. Mam nadzieję, że wyjaśnią wiele Twoich wątpliwości.

skonsultuj swoją sprawę

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Skowrońska

ul. Skwierzyńska 21, Wrocław.

zacznij tu

pobierz e-booka

szukaj

archiwum

Archiwa

Pytania i odpowiedzi cz. 2

Katarzyna Skowrońska

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się