Skip to content
Przejdź na blog
Menu

Papiery rozwodowe – co to takiego?

Często w różnych mediach usłyszeć czy przeczytać można – zwłaszcza w kontekście spraw rozwodowych znanych osób o składaniu tzw. ”papierów rozwodowych” .

Pewnie zastanawiałeś się co to takiego?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tylko sąd może rozwiązać małżeństwo. Oznacza to, iż sami małżonkowie nie mogą bez udziału sądu zakończyć swojego małżeństwa, nawet jeśli nie mają wspólnych dzieci. Nie ma więc takiej  możliwości, aby samo podpisanie „papierów” zakończyło byt małżeństwa. Nawet wizyta w kancelarii notarialnej nie „załatwi sprawy”.

Sąd w trakcie postępowania rozwód musi ocenić, czy spełnione są przesłanki udzielenia rozwodu, a więc przede wszystkim czy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego.

Otóż piszący o owych  „papierach rozwodowych” zapewne ma na myśli   pozew o rozwód (wraz z załącznikami), który jedno z małżonków wnosi do sądu. 

Oczywiście, jeśli małżonkowie są zgodni we wszystkich kwestiach związanych z zakończeniem małżeństwa sąd może orzec rozwód już na pierwszej rozprawie.

Podobał Ci się tekst? Będę wdzięczna, jak się nim podzielisz.

o mnie

Papiery rozwodowe – co to takiego?

Nazywam się Katarzyna Skowrońska. Jestem adwokatem. W swojej praktyce zajmuję się prawem cywilnym i rodzinnym. Pomagam rozwiązywać problemy i doradzam, jak problemów unikać. Wiem, że każda sprawa jest inna – i każdą sprawę traktuję indywidualnie. Oprócz pozwów i apelacji piszę też artykuły, które publikuję na tym blogu. Mam nadzieję, że wyjaśnią wiele Twoich wątpliwości.

skonsultuj swoją sprawę

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Skowrońska

ul. Skwierzyńska 21, Wrocław.

zacznij tu

pobierz e-booka

szukaj

archiwum

Archiwa

Papiery rozwodowe – co to takiego?

Katarzyna Skowrońska

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się