Skip to content
Przejdź na blog
Menu

Na kłopoty mediacja. Tydzień Mediacji 2013

Mediacja to sposób na pozasądowe rozwiązanie sporu.

W mojej ocenie jeden z lepszych sposobów.

Tym większą mam przyjemność poinformować  Wszystkich Czytelników, iż  cały ten tydzień właśnie mediacji został poświęcony. Z tej okazji zaplanowanych zostało mnóstwo bardzo ciekawych spotkań i wydarzeń. W różnych miastach na terenie całej Polski. Więcej informacji znajdziesz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

http://ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/mediacje/miedzynarodowy-dzien-mediacji-2013-rok/

W tym roku to nie tylko jeden dzień poświęcony mediacji, ale cały tydzień!

Jak już wspomniałam, w moim przekonaniu mediacja jest bardzo dobrym sposobem rozwiązywania sporów.

Szczególnie często mediacja stosowana jest w sprawach rozwodowych, sprawach dotyczących ustalania kontaktów z dziećmi, sprawach o alimenty, sprawach o podział majątku…  Rozwodzące się strony często dają się ponieść emocjom, które znacznie utrudniają obiektywną ocenę sytuacji. Sprawy o rozwód czy też ustalenie kontaktów z małym dzieckiem trwają niestety często długie miesiące. A w czasie gdy  sprawa jest rozpatrywana przez sąd, strony jeszcze bardziej “zamykają się” na stanowisko drugiej strony. Kolejne wnioski dowodowe, kolejni przesłuchiwani świadkowie z pewnością nie ułatwiają sprawy. A wskutek konfliktu rodziców najbardziej tracą dzieci. Doświadczony mediator może naprawdę Ci pomóc (nie tylko w sprawach rodzinnych zresztą). Zajrzyj więc na stronę poświęconą mediacji i zastanów się czy przypadkiem nie jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Mediacje są dobrowolne, z mediacji można też – już po ich rozpoczęciu zrezygnować. W mojej ocenie warto jednak spróbować. Naprawdę: niewiele tracisz decydując się na mediację:) Nawet jeśli początkowo myślisz, iż nic to nie da, bo druga strona… Wiele osób tak myśli przed przystąpieniem do mediacji, a potem są całkiem pozytywnie zaskoczeni.

Podobał Ci się tekst? Będę wdzięczna, jak się nim podzielisz.

o mnie

Na kłopoty mediacja. Tydzień Mediacji 2013

Nazywam się Katarzyna Skowrońska. Jestem adwokatem. W swojej praktyce zajmuję się prawem cywilnym i rodzinnym. Pomagam rozwiązywać problemy i doradzam, jak problemów unikać. Wiem, że każda sprawa jest inna – i każdą sprawę traktuję indywidualnie. Oprócz pozwów i apelacji piszę też artykuły, które publikuję na tym blogu. Mam nadzieję, że wyjaśnią wiele Twoich wątpliwości.

skonsultuj swoją sprawę

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Skowrońska

ul. Skwierzyńska 21, Wrocław.

zacznij tu

pobierz e-booka

szukaj

archiwum

Archiwa

Na kłopoty mediacja. Tydzień Mediacji 2013

Katarzyna Skowrońska

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się