Skip to content
Przejdź na blog
Menu

Władza rodzicielska a kontakty z dzieckiem

To nie to samo.

Władza rodzicielska to władza rodzicielska, a kontakty to kontakty 🙂

Oznacza to, iż nawet pozbawienie rodzica władzy rodzicielskiej nie jest jeszcze równoznaczne z pozbawieniem kontaktów z dzieckiem.

W sytuacjach zupełnie wyjątkowych sąd może zakazać rodzicowi kontaktu z dzieckiem.

Temat “kontaktów z dzieckiem” – ich ustalania, zmiany, wykonywania, a także sankcji jakie może nałożyć sąd na rodzica, który te kontakty utrudnia czy też uniemożliwia pojawia się bardzo często w listach od czytelników. (“co jeśli ona nie da mi dziecka”, “jak będą wyglądać kontakty z dzieckiem, jak się przeprowadzę”, “co zrobić jak on się notorycznie spóźnia po dziecko”, “co zrobić gdy dziecko nie chce kontaktów z ojcem”, “czy tylko sąd może decydować o kontaktach z dzieckiem”… to tylko niektóre z tych pytań)

Dlatego właśnie w najbliższym czasie planuję kilka wpisów o owych właśnie kontaktach – potocznie aczkolwiek nie bardzo poprawnie zwanych “widzeniami” z dzieckiem.

Niezależnie od tego co orzeknie sąd: mam świadomość, że porozumienie z “byłym” czy “byłą” jest trudne. Czasami nawet bardzo. Często nie da się uniknąć sądu. Ale… dziecko potrzebuje  obojga rodziców.  Bardzo. Wiem , że to może zabrzmieć banalnie, ale pamiętaj, że “dobro dziecka” jest najważniejsze.

Podobał Ci się tekst? Będę wdzięczna, jak się nim podzielisz.

o mnie

Władza rodzicielska a kontakty z dzieckiem

Nazywam się Katarzyna Skowrońska. Jestem adwokatem. W swojej praktyce zajmuję się prawem cywilnym i rodzinnym. Pomagam rozwiązywać problemy i doradzam, jak problemów unikać. Wiem, że każda sprawa jest inna – i każdą sprawę traktuję indywidualnie. Oprócz pozwów i apelacji piszę też artykuły, które publikuję na tym blogu. Mam nadzieję, że wyjaśnią wiele Twoich wątpliwości.

skonsultuj swoją sprawę

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Skowrońska

ul. Skwierzyńska 21, Wrocław.

zacznij tu

pobierz e-booka

szukaj

archiwum

Archiwa

Władza rodzicielska a kontakty z dzieckiem

Katarzyna Skowrońska

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się