Chcesz wnieść sprawę do sądu?

Dojrzałeś do decyzji, aby wnieść pozew do sądu? Wiem, to trudna decyzja, może jedna z trudniejszych, jaką będziesz musiał podjąć. Wiem też, iż czasem po prostu nie ma innego wyjścia.

(tak, też uważam iż w sprawach rodzinnych, w szczególności dotyczących waszych wspólnych dzieci dobrze sprawdzają się ugody, jednak niestety wiem z doświadczenia, iż pomimo najlepszych chęci z jednej strony nie zawsze będzie to możliwe)

Więc jest tak : próbowałeś się porozumieć, jednak coś nie wyszło. Jeśli już decyzja o sprawie sądowej została podjęta, to może warto jej wykonanie powierzyć komuś, kto ma doświadczenie?

Wierz mi – dobrze napisany pozew czy wniosek (wniesiony do właściwego sądu i nie zawierający braków formalnych) ma naprawdę duże znaczenie i wpływ na szybkość rozpatrzenia sprawy.

Sprawy, jakie prowadzę przed sądami:

 • o rozwód
 • o separację
 • o alimenty
 • o ustalenie kontaktów z dzieckiem
 • o podział wspólnego majątku
 • o ustanowienie rozdzielności majątkowej

Chcesz skonsultować swoją sprawę? Napisz do mnie.

Zostałeś pozwany?

Nie spodziewałeś się tego, ale pewnego dnia znalazłeś w skrzynce pocztowej awizo. Odebrałeś przesyłkę na poczcie i…

Sprawy, jakie prowadzę przed sądami:

 • o rozwód
 • o separację
 • o alimenty
 • o ustalenie kontaktów z dzieckiem
 • o podział wspólnego majątku
 • o ustanowienie rozdzielności majątkowej

Chcesz skonsultować swoją sprawę? Napisz do mnie.

Potrzebujesz porady prawnej?

Nie masz co prawda żadnej sprawy przed sądem, ale… rozważasz zasadność wystąpienia z pozwem? Obawiasz się, iż ktoś może cię pozwać? A może chciałbyś sprawy związane z waszym dzieckiem czy podziałem wspólnego majątku załatwić poza sądem – np. w drodze umowy czy ugody?

Albo może prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz wiedzieć, czy ustrój majątkowy w twoim małżeństwie jest właśnie tym, który zabezpiecza interes twojej rodziny, ewentualnie planujesz zawarcie związku małżeńskiego i chcesz wiedzieć, co daje ustanowienie rozdzielności majątkowej?

A może… chcesz rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej wspólnie ze swoim mężem czy żoną? Czy na pewno wiesz, jakie możliwości masz do dyspozycji i jakie konsekwencje się z tym wiążą?

Chcesz skonsultować swoją sprawę? Napisz do mnie.

Konsultacje online

Mieszkam we Wrocławiu i tu też prowadzę swoją kancelarię. Ale to że mieszkam we Wrocławiu, nie oznacza jeszcze, iż moja aktywność zawodowa ogranicza się tylko do tego miasta.

Dzięki Internetowi i możliwościom, jakie on daje, mogę pomagać klientom także mieszkającym w innych miastach, a nawet poza granicami Polski. Często piszą do mnie osoby mieszkające w znacznej odległości od Wrocławia, a dzięki obecności w sieci mogę szybko pomóc w rozwiązaniu ich problemów.

Masz pytanie? Chcesz opisać swoją sprawę? 

Na pewno zapoznam się z Twoją wiadomością i zobaczymy co możemy dalej zrobić. W takiej sytuacji napisz wiadomość na mój adres mailowy: katarzyna.skowronska@adwokatura.pl. Jeśli wolisz, możesz też skorzystać z formularza na podstronie kontakt.

Porady w indywidualnych sprawach wiążą się z odpłatnością. Dokładne informacje w przedmiocie wyceny otrzymasz w zwrotnej wiadomości. Decyzja czy skorzystać z usług kancelarii należy tylko do Ciebie.

Pamiętaj, iż wszelkie przekazane informacje pozostają tylko do mojej wiadomości.