Close

Władza rodzicielska a kontakty z dzieckiem

To nie to samo.

Władza rodzicielska to władza rodzicielska, a kontakty to kontakty 🙂

Oznacza to, iż nawet pozbawienie rodzica władzy rodzicielskiej nie jest jeszcze równoznaczne z pozbawieniem kontaktów z dzieckiem.

W sytuacjach zupełnie wyjątkowych sąd może zakazać rodzicowi kontaktu z dzieckiem.

Temat „kontaktów z dzieckiem” – ich ustalania, zmiany, wykonywania, a także sankcji jakie może nałożyć sąd na rodzica, który te kontakty utrudnia czy też uniemożliwia pojawia się bardzo często w listach od czytelników. („co jeśli ona nie da mi dziecka”, „jak będą wyglądać kontakty z dzieckiem, jak się przeprowadzę”, „co zrobić jak on się notorycznie spóźnia po dziecko”, „co zrobić gdy dziecko nie chce kontaktów z ojcem”, „czy tylko sąd może decydować o kontaktach z dzieckiem”… to tylko niektóre z tych pytań)

Dlatego właśnie w najbliższym czasie planuję kilka wpisów o owych właśnie kontaktach – potocznie aczkolwiek nie bardzo poprawnie zwanych „widzeniami” z dzieckiem.

Niezależnie od tego co orzeknie sąd: mam świadomość, że porozumienie z „byłym” czy „byłą” jest trudne. Czasami nawet bardzo. Często nie da się uniknąć sądu. Ale… dziecko potrzebuje  obojga rodziców.  Bardzo. Wiem , że to może zabrzmieć banalnie, ale pamiętaj, że „dobro dziecka” jest najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *